Ukázka cviků na workoutovém hřišti

Od letošního školního roku vyrostlo na školním pozemku nové workoutové hřiště. Pod vedením kvalifikovaných instruktorů se žáci 7. – 9. ročníku mohli v pátek seznámit s technikami základních cviků. Street workout se sportovní aktivita s vlastní vahou těla, která se provádí především na hrazdě, bradlech, žebřinách a jiných konstrukcí. Houpání se, ručkování, přitahování a cvičení dřepů je pro tělo naprosto přirozené a zdravé.

Naši žáci byli nejen pozorovatelé, ale také se aktivně zapojili. Mezi zúčastněnými byli: Vojtěch Rybníček, Alžběta Němcová (7. D), Jakub Solař, Jakub Pokora (9. B), Leoš Matula, Milan Rambousek, Jan Malačka, Vladyslav Zlobin, Dominik Herák (9. C)

Nyní se těšíme na jaro, jak budeme moci do hodin tělesné výchovy plně zapojit naše nové hříště.

Petra Lacinová, Petr Konečný, Martin Moravec