Hasík 2. část

Dnes do 2. A a 2. B znovu zavítali znojemští hasiči Martin a Jirka, kteří se již s našimi žáky minulý měsíc jednou setkali. V úvodu druhé části edukačního programu Hasík si žáci zopakovali vše, co se v předešlém bloku naučili. Děti dostaly velikou pochvalu od hasičů i od paní učitelek, protože znaly odpovědi na všechny položené otázky.

Po prověření znalostí dětí pokračoval edukační program novými důležitými informacemi. Dozvěděli jsme se, jak se správně zachovat při požáru bytu nebo rodinného domu. Nezůstalo pouze u teorie, ale děti měly možnost si vše názorně vyzkoušet. Sehrály scénky, při kterých se pohybovaly hořícím domem a volaly o pomoc.

Seznámili jsme se také s různými druhy sirén a dozvěděli jsme se, co vše patří do evakuačního zavazadla.

Všem se edukační program velmi líbil a myslíme si, že pro případ skutečného nebezpečí, budou děti dobře připraveny.

2. A, 2. B a paní učitelky