Říjnové sběrové akce

V měsíci říjnu proběhly 2 velké sběrové akce.

Celý měsíc mohli žáci odevzdávat kaštany, aby pomohli zvířátkům s potravou na zimu. Letos byla soutěž sběračů opravdu napínavá až do samého konce.

Téměř celou dobu vedl ve sběru Roman Janča z 2. B a v těsném závěsu byl Amir Ragab z 5. A.

Kluci pořád dokola donášeli další a další kaštany.

Ragabovi jezdili až do Rakouska, Jančovi sbírali na Moravě a přinášeli každé kilo pěkně v ruce.

Doslova v "cílové rovince" o 2 kg předhonil Amir Romana, ale vzhledem k tomu, že jsme neodpočítávali různé nádoby, ve kterých se kaštany vážily, rozhodli jsme se, že vítězové jsou oba. A určitě si to oba kluci i jejich rodiny, které výrazně pomáhaly, zaslouží.

Děkujeme samozřejmě i všem ostatním sběračům, kteří donesli velké množství - dohromady jsme nasbírali 4.149 kg.

Další akcí byl sběr papíru a kartonu, který probíhal jednak u školy dne 19.10. a také přímo ve sběrně METAL Znojmo.

Touto akcí jsme vybrali za období květen - říjen celkem 9.597 kg.

Všem velice děkujeme a můžete papír a karton dál vozit do sběrny nebo si počkat na další sběrovou akci u školy v dubnu 2023. Poté budou zase všechna odevzdaná kila sečtena a vyhodnocena.

Vyhodnocení podzimního sběru:

KAŠTANY JEDNOTLIVCI

1. místo: Janča Roman 2. B 366 kg

1. místo: Ragab Amir 5. A 368 kg

2. místo: Grois Jan 3. B 295 kg

3. místo: Komendová Vanesa 3. B 283 kg

KAŠTANY TŘÍDY

1. místo: 3. B 953 kg

2. místo: 2. B 575 kg

3. místo: 1. A 546 kg

SBĚR JEDNOTLIVCI

1. místo: Doležalová Tereza 4. A 1.020 kg

2. místo: Bartík Jan 1. A 600 kg

3. místo: Komendová Vanesa 3. B 540 kg

SBĚR TŘÍDY

1. místo: 4. A 1.681 kg

2. místo: 3. B 1.137 kg

3. místo: 1. A 89 7kg

Zbývající sběrače a tudíž celý přehled najdete v sekci Pro žáky a rodiče.

Radomíra Kufová