Baletní představení Uroboros / Na krásném modrém… / Vodník

První listopadový den jsme s žáky naší školy využili k návštěvě Národního divadla Brno, kde jsme zhlédli historicky první představení baletního juniorského souboru Balet NdB 2.

V úvodu jsme za doprovodu elektronické hudby měli možnost vidět moderní baletní choreografii Uroboros, což je název pro starodávný symbol, jehož součástí je boj dobra se zlem. Díky představení Na krásném modrém… jsme se za doprovodu valčíků a polek Johanna Strausse mladšího přesunuli do roztančené Vídně 19. století. A na závěr nás vtáhla do děje choreografie s názvem Vodník, jehož předlohou se stala stejnojmenná balada z básnické sbírky Kytice, která byla zhudebněna Antonínem Dvořákem.

I přesto, že se jednalo o baletní představení, věříme, že si každý našel to své a těšíme se na další návštěvu Národního divadla v Brně, která nás čeká v březnu.

Jarmila Olejníková a Veronika Malečková