Čtení do ouška

Stalo se vám někdy, že by vás kdokoli oslovil titulem „paní, co čtou pohádky“? Připadá vám tato otázka zvláštní? Tak přesně tímto titulem se honosí Mirka Machová, Adéla Kohoutková, Ema Pokorná, Nela Pokorná a Anežka Rybníčková z 8. C. A jak se jim to stalo? Jednoduše, když dnes byly, jako každé druhé pondělí, číst dětem v mateřské škole na Slovenské, aby se jim po obědě dobře spalo. Když se děti převlékly a uložily do postýlek, upřely pohledy na zmíněné paní, co čtou pohádky, a jejich knížky. Většinou je před pohádkou potěší krátkou písničkou, nebo básničkou. Pak už se jen zavrtají do postýlek, obejmou své plyšáky a přenesou se do světa fantazie právě čtené knížky. Do ouška jim čtecí paní poslaly krásný, poučný a laskavý příběh skřítka Medovníčka od Jana Lebedy. Halloween s sebou přinesl Strašidelné příběhy pro malé strašpytlíky o Jezinkách, Otesánkovi a parádnici Sally. Některé děti se schovávaly pod své peřinky, jiné naopak s klidem usnuly. A to je pro všechny zúčastněné největší odměnou.

Paní, co čtou pohádky, si určitě zaslouží obrovskou pochvalu za své nasazení a práci navíc. Děkujeme!

Jana Sovišová