Legenda o svatém Václavovi

Ve středu 28. 9. si odpočineme od školních povinností, neboť je státní svátek a připomeneme si důležitou historickou osobu naší země, knížete Václava. Pro nás ideální příležitost seznámit se s dobou, ve které žil a s dalšími zajímavými osobnostmi.

Vyhledávali jsme různé informace v knihách, na internetu. Následovalo zhlédnutí dokumentů, příběhů a zapsání všeho, co nás zaujalo. Věřte, bylo toho dost. Vznikl zajímavý plakát, ze kterého je možno vyčíst spoustu užitečného.

Asi bychom si nechtěli číst tragickou legendu o sv. Václavovi a jeho babičce Ludmile před spaním, ale je důležité o historii českého národa vědět.

Úplně nejlepší částí dne se stala dramatizace příběhu. Kluci si zahráli na Václava a Boleslava, holky se převlékly za Ludmilu a Drahomíru. Tímto si události této doby jistě uchováme v paměti napořád.

Děti a paní učitelka z 3. A