Pohlednice a dopisy

Již v průběhu prázdnin dostala paní učitelka od dětí pěkné pohlednice z dovolené, další pohledy dorazily do naší třídy v průběhu měsíce září. Byly od našich dvou spolužáků - Adámka Slavíka, který se kvůli sportu musel přestěhovat do jiného města, a také od Bětušky Jurášové, která byla na delším pobytu v lázních .

Moc nás to potěšilo a rozhodli jsme se, že jim také něco pěkného napíšeme. Zopakovali jsme si, že každý dopis by měl mít oslovení, následovat by mělo sdělení a nesmíme zapomenout na podpis. Seznámili jsme se s pojmy odesilatel a adresát a zjistili jsme, že každý dopis musí mít také poštovní známku.

Sice se s pravidly pravopisu ve druhé třídě teprve seznamujeme, s psaním dopisů jsme se ale poprali statečně. A hlavně - všechny dopisy byly plné upřímných přání a pozdravů pro spolužáky, kteří nám moc chybí.

Veronika Kadlčíková a děti z 2. A