Duhová třída 1. C

1. září usedli žáci 1. C do lavic v duhové třídě. Prvňáčky přivítala včela Ela, která si pro děti připravila hned na úvod zajímavé úkoly. Už týden si s námi ve třídě hraje, povídá, zpívá a bude tomu tak i nadále. S včelou Elou budeme celý rok hledat barvy. Hledání bude ovšem plné překážek, hádanek a nelehkých úkolů.

Představte si, že v pátek 9. září se k nám vydala první barva z teplého září. Co myslíte, našli jsme ji? Nebylo vůbec jednoduché rozluštit hádanky. Jakmile jsme znali jejich odpovědi, vydali jsme se barvu hledat a našli žlutý paprsek. Ano, správně, byla to ŽLUTÁ barva. Začíná na Ž, barva odpadkového koše na plast je ŽLUTÁ a mandle na perníčcích z perníkové chaloupky byly světle ŽLUTÉ. Každý dostal žlutou samolepku a toho, kdo bude mít na konci první třídy deset barevných samolepek, čeká velká odměna.

Když jsme se všichni drželi žlutého paprsku, cítili jsme velké pouto přátelství, které mezi námi vzniklo, a věřím, že se nám všem bude v duhové třídě líbit.

Děkuji a velmi se těším na naši cestu první třídou.

Veronika Vrbová