Okolní svět poznáváme díky bádání

Již téměř před třemi lety byla v naší škole vybudovaná nová učebna na přírodní vědy s mnoha moderními prvky, ale až letos jsme ji mohli plně využít po celý školní rok.

Žáci, kteří navštěvovali badatelský kroužek, v ní strávili nemálo času, ve kterém kladli otázky, formulovali hypotézy, plánovali postup jejich ověření, vyhledávali informace, prováděli pokusy a rozvíjeli své znalosti a dovednosti právě formou badatelsky orientovaného vyučování.

K řešení úkolů a ověření svých hypotéz žáci využívali znalostí z přírodopisu, chemie i fyziky. Běžně pracovali jak s mikroskopy, chemickým nádobím a jednoduchými aparaturami, tak i se vzorky přírodnin a živých i usmrcených organismů či jejich částmi. Naučili se pracovat s nejrůznějšími pomůckami, jako jsou PASCO sady, SMART kamera či UV světlo.

A jelikož jsme dnes měli poslední hodinu, na které jsme trochu zavzpomínali na školní rok, nabízíme vám ukázku toho, co jsme spolu prožili.

Jarmila Olejníková