8. B na kolech

V pátek 10. 6. 2022 měli žáci 8. B naplánovaný výlet na kolech. Celou předešlou noc však vydatně pršelo a ani ráno obloha nevypadala výrazně lépe.

Jediný optimismus přinášely radarové aplikace. Po desáté dopoledne už déšť začal ustávat, a tak se cyklisté vydali na trasu. V průběhu dne se počasí zlepšilo a v závěru výletu už svítilo sluníčko. Trasa vedla převážně NP Podyjí včetně náročného stoupání okolo šobeských vinic. Po zdolání vrcholu se už všichni těšili na vytoužené občerstvení v Podmolí u rybníka. Zbylá část cesty vedla jenom lehčím terénem a ke škole se dorazilo v pozdních odpoledních hodinách.

Celkově cyklisté z 8. B urazili lehce přes 40 kilometrů a všichni si zaslouží pochvalu za svůj výkon a taky za vzorné chování na celé akci.

Petr Konečný