Zahrada Jiřího Trnky

Že jsou ilustrované knížky určeny jen pro malé děti? Tak toto přesvědčení bylo zcela vyvráceno ve třídách 6. B a 6. C při návštěvě výstavy Trnkova Zahrada v Louckém klášteře v úterý 31. 5.

Nejprve se žáci dozvěděli něco o osobnosti české literatury, loutkového divadla a animovaného filmu Jiřím Trnkovi, který je mimo jiné autorem knihy Zahrada, na jejíž motivy dal společně s jeho synem vzniknout této jedinečné interaktivní výstavě. Poté se žáci vydali na pouť tajuplnou zahradou, během níž si mohli vyzkoušet nespočet zajímavých aktivit a zažít různá dobrodružství. Při prozkoumávání tajemných zákoutí oživlého kousku přírody byli doprovázeni například sečtělou velrybou a chytrým trpaslíkem, drzým kocourem nebo třeba mohutnými slony.

Z výstavy si žáci odnesli nejen skvělé zážitky, ale i vlastnoručně vyrobené origami velryby, které vložili do úst svá vlastní moudra.

Děkujeme, že jsme mohly být součástí.

Kateřina Tripalová a Michaela Mouchová