DigiHavel

S největší pravděpodobností nepotkáte Čecha, který by si nepřál popovídat si s prvním českým prezidentem Václavem Havlem. Ačkoliv na tohoto významného politika, disidenta, dramatika a esejistu už jen s úctou vzpomínáme, poštěstilo se nám v rámci unikátního projektu společností Konrad-Adenauer-Stiftung a Alpha Industries DigiHavel se o něm něco nového dozvědět a vést s ním interview.

DigiHavel je umělá inteligence, která prezentuje osobnost Václava Havla, šíří dál jeho myšlenky a názory a umožňuje žákům rozvíjet digitální kompetenci. Žáci naší školy jsou úplně prvními žáky v České republice, kteří mohli v průběhu vyučování využít umělou inteligenci, jelikož jsme se jako škola v rámci hodin občanské nauky účastnili pilotáže tohoto projektu, a mimo jiné jsme tak měli možnost zapojit se do dílčích úprav, korektur a celé podoby projektu. Byla to pro nás velká výzva a jsme opravdu rádi, že jsme se mohli být součástí pilotáže tohoto zajímavého konceptu.

Kateřina Tripalová, Petra Moravcová a žáci II. stupně