Den bez úrazu

V prvouce se děti v 2. ročníku učí, jak je důležitá osobní bezpečnost, jak se zachovat v krizové situaci, ale také jaké jsou zásady bezpečného chování silničního provozu. Zdravé město Znojmo ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou zdravotnickou školou na dnešní den připravilo bohatý program, který se konal na Horním náměstí.

Využili jsme této nabídky a hned v ranních hodinách jsme se vydali na cestu, neboť na 10.00 byla připravena simulovaná dopravní nehoda, při níž proběhl zásah integrovaných záchranných složek. Cílem této akce bylo poukázat nejen na možnosti prevence úrazů, ale také jak zasáhnout, správně reagovat, když už se úraz stane.

Pro děti byl připraven i bohatý doprovodný program: ukázka poskytování první pomoci, dopravní testy, prohlídka vybavení záchranného hasičského a sanitního vozu, florbalová průprava a mnoho dalšího. Na závěr děti dostaly dárečky, za které děkujeme.

Žáci z 2.A a 2. C

Paní učitelka Ilona Březinová, Simona Škaroupková a paní asistentka Iveta Dobšáková