GRAND CANYON - přírodní zázrak, který vám vezme dech

Máme za sebou hodinu, ve které jsme se věnovali psaní informačního textu. Cílem hodiny bylo zvládnout ve 4. ročníku napsat odborný text na své vlastní úrovni, pracovat s neznámými pojmy a umět si vyhledat český překlad cizích slov. Tuto dovednost budou děti nutně potřebovat pro jejich další studium. Snažila jsem se vybrat téma, které děti ohromí a zaujme. Téma, díky kterému si rozšíří a obohatí svůj všeobecný přehled, získají nové informace a dokáží si je zapamatovat. GRAND CANYON byla skvělá volba. Ani jsem nečekala, jak dětem tento přírodní úkaz doslova vezme dech. Co všechno jsme dokázali kolem tohoto tématu zjistit a co všechno si děti dokázaly zapamatovat. O tom jsem se přesvědčila na jejich výsledných odborných textech, ve kterých se objevily nejen správné názvy, cizí slova, odborné termíny, ale i například přesné číselné údaje vztahující se k velikosti a stáří GRAND CANYONU. Propojili jsme toto téma slohové výchovy s výtvarnou výchovou a vznikly tak krásné výstupy vyučovací hodiny i důkazy o získání vědomostí ve vyučovací hodině.

Marcela Přibylová