Čas pampelišek

V neděli slaví svátek naše maminky. S dětmi ze 4. C jsme se vydali zasadit kytičku pro maminku ke školnímu skleníku, ve kterém jsme si vybrali sazeničku aksamitníku. Jedná se o oblíbenou letničku, tak věříme, že se bude našim maminkám líbit. Školní zahrada nás přivítala snad tisíci rozkvetlých pampelišek. Byla to opravdu nádhera. V tomto krásném a úplně zářícím prostředí nám šla práce hezky od ruky. Zopakovali jsme si důležitost drenáže při sázení květin a správný postup při sázení rostlin. Po zasazení každý dodal své kytičce dostatek vláhy, aby nám rostlinka dobře prospívala. Také jsme si řekli, na co všechno můžeme použít pampelišku. Nejenže je nepříjemným plevelem pro zahrádkáře, ale má i léčivé účinky a dá se úplně celá sníst. Všechno nejlepší přejeme všem maminkám.

Děti a paní učitelka Marcela Přibylová