Moderní šití? Scrunchies na Pražské!

Máte pocit, že se současné mladé dámy nevěnují ručním pracem? Že už to dávno není in? Opak je pravdou. Děvčata z druhého stupně už několikátým rokem objevují právě svět ručních prací. Každých čtrnáct dní se schází v kroužku šití, kde se učí o trendech a novinkách v oblasti látek, nití a střihů.

Letos jej navštěvují hlavně žákyně šestých tříd. Dívky v hodinách získávají teoretické znalosti, které pak prakticky využijí. V nedávné době měly za úkol ušít gumičku do vlasů typu scrunchies. Tato nadčasová ozdoba účesu se všem velice povedla. V plánu mají například i šití povlaků na polštář a dalších věcí, které se hodí na ozdobu nebo do domácnosti.

Materiál, látky a pomůcky k tvorbě jim škola poskytuje zdarma. Navíc díky finanční podpoře ze Sdružení rodičů pracují účastnice kroužku na nových šicích strojích značky Brother, které byly z tohoto fondu pořízeny.

Erika Konvalinová