Netradiční zážitek

Pestrý program čekal předposlední dubnový čtvrtek na žáky 9. A a 4. C. Obě třídy se spolu vydaly vstříc Vysočině. Děti si rozšířily obzory v různých odvětvích - od přírodopisu, přes historii až po češtinu.

Cílem cesty byla exkurze na Kozí farmu DoRa v Ratibořicích. V malebných venkovských prostorách žáci poznali život na statku. Provozovatelka jim přiblížila i výrobu mléka a sýrů. Tyto produkty pak mohly děti ochutnat.
Následně obě skupiny odjely do Jaroměřic nad Rokytnou. Děti prozkoumaly okolí místního barokního zámku, toulaly se parkem a při svých objevech narazily dokonce na nutrii. Mnozí viděli tohoto hlodavce vůbec poprvé v životě.

Na svých toulkách žáci také zamířili k památníku českého spisovatele a básníka Otokara Březiny.

Jak deváťáci, tak čtvrťáci mezi sebou našli společnou řeč. I přes věkový rozdíl se obě třídy bavily o tématech, která je spojovala.

Marcela Přibylová, Erika Konvalinová a Petra Podsedníková