Papageno

Děti patří do divadla a divadlo patří dětem! Žáci 2. A a 2. C ve čtvrtek ráno vyrazili autobusem do divadla do Brna. Nejen pro ně se v divadle Reduta hrála krásná vý­pravná pohádka plná kouzel, peří a dobrodružství o královně, jejíž je­dinou dceru unesl zlý černokněžník Monostatos, a proto pověří prince Tamina, aby princeznu Paminu s pomocí ptáčníka Papagena vysvobodil.

Kam se poděla Papagena…? To malí diváci měli zjistit. Děti se v do­provodu veselého ptáčníka Papagena vydaly na dobrodružnou pouť po kouzelném lese, kde podstoupily s pohádkovými kamarády řadu zkou­šek  a nakonec se jim společně podařilo najít i Papagenu pro Papagena.

Tato kouzelná pohádka vznikla ve snaze zpřístupnit operní žánr dětskému publiku, vznikla jako adaptace velké opery na komornější dílo s kratším časovým rozsahem, navíc byla naplněna půvabnou Mozartovou hudbou.

Tento krásný výlet za kulturou jsme si opravdu užili!

Malí divadelníci z 2. A a 2. C se již nyní těší na další divadelní představení!

P. učitelky Ilona Březinová a Simona Škaroupková, p. asistentka Iveta Dobšáková