Literární osvěžení

Po dlouhé zimě a celkově náročném období potřebuje osvěžení každý. My jsme vsadili na osvěžení literární. Jedná se o tradiční autorské psaní a čtení žáků základních škol a studentů středních a učňovských škol pořádané Městskou knihovnou ve Znojmě. Letošní téma bylo náročné a depresivní, posuďte sami: Co ztratím, když zmizí les? I přes neveselé téma se pět odvážlivců utkalo s obrovskou konkurencí a mezi více než stovkou děl mladých talentů vybojovali první příčku v kategorii kolektivních děl! Obrovský dík a gratulace patří Karolíně Kostihové, Alžbětě Tikovské, Emě Pokorné a Pavlu Navrkalovi ze 7. C, které svým příběhem doplnil Jakub Soviš z 9. C. Také děkujeme paní učitelce Čepové, která nám pomohla s grafickým ztvárněním. Jak řekla paní knihovnice při slavnostním vyhlášení: „17. ročník skončil, těšíme se na ten 18.“ My také, alespoň ukážeme nadějné autory, které potkáváme na chodbách školy.

Jana Sovišová