Komenský na Pražské

Jak byste asi předpokládali, učitelů je obvykle plná škola. Ale dnes k nám zavítal i sám Učitel národů - Jan Amos Komenský. A to proto, aby tady oslavil své narozeniny. Ty připadají právě na 28. března, kdy si na jeho počest připomínáme Den učitelů. A jak přesně Jan Amos své narozeniny oslaví? Společně s dětmi, aktivitou, ze které by snad mohl mít radost. Panely s informacemi o jeho strastiplném životě a pokrokovém díle jsou rozmístěny na chodbě školy a opatřeny QR kódy se záludnými otázkami. Pokud čtenáři pozorně vnímají texty na zmíněných panelech, nebudou mít se splněním úkolů problémy. Až zodpoví poslední otázku, přijdou odpovědi jejich češtinářce a ta je odmění jedničkou. Komenského teorie obohacená o moderní technologie v praxi. Velký dík patří nejen Komenskému za reformu školství, ale také Jihomoravskému muzeu ve Znojmě za to, že nám originálně zpracované panely z výstavy Komenský k tabuli! zapůjčilo.

Jana Sovišová