Zimní hry s předškoláky

I v zimním období jsme s předškoláky nezaháleli a pečlivě se připravovali na úspěšné zvládnutí zápisu do 1. třídy. S paní Zimou jsme hledali stejné sněhové vločky, mačkali a počítali sněhové koule, prstem v krupici zkoušeli, jak padá sníh. Zabruslili jsme také k zimním sportům, stavěli sněhuláky z geometrických tvarů, hledali sněhuláka, který do řady nepatří, a všichni dobře víme, jak se správně obléct do zimního počasí. Na kterou ruku patří pravá rukavice a na kterou patří levá rukavice? Předškoláci se nespletou. Ovšem někdy, když si zapomeneme čepici doma, mohou nás potrápit bacily. Naštěstí bylo vítězství nad bacily naše a návštěva hudebny a hra na některé hudební nástroje byla krásnou odměnou. Závěr zimy patří masopustům, karnevalům a i k nám za předškoláky byl pozván pan kouzelník, ale bohužel musel narychlo zachránit kolegu, který zůstal začarovaný v kouzelném klobouku. Co myslíte, zachránil ho? Zachránil. A jako omluvu nám schoval sladkou odměnu.

Děkuji a těším se na naše další hry s předškoláky.

Veronika Vrbová