Lidské tělo

V únoru se děti 2. C učí, z čeho se skládá naše tělo. Vyjmenovat jednotlivé části těla je již nyní pro ně hračka, dokonce s přehledem ukáží, kde je holenní či lýtková kost. Také ví, že oporou těla je kostra, ke kostem se upínají svaly, díky nímž se můžeme pohybovat.

Abychom si všechno názorně předvedli, tak jsme si v prvouce i trochu zacvičili. Ale především ve výtvarné výchově si děti pod vedením paní učitelky namalovaly krásnou postavu, na kterou pak v prvouce umístily názvy jednotlivých částí těla.

Dnes už dětí bez zaváhání určí, kde mají srdce, játra, ledviny, jakou mají v těle funkci. Ale také ví, co je pro jejich tělo zdravé, co by měl obsahovat jejich jídelníček. Chápou, jak důležitý je pohyb, dodržování osobní hygieny.

Paní učitelky Simona Škaroupková a Milada Illová, paní asistentka Iveta Dobšáková