Malé ohlédnutí za lyžařským kurzem

Po loňském výpadku jsme se letos konečně vydali na lyžařský kurz. Již od začátku se nám organizace značně komplikovala všemožnými nařízeními a omezeními ohledně covidu.

Ze dvou plánovaných kurzů nám nakonec zbyl jeden. Kurz složený z žáků 7. - 9. tříd.

Letos jsme navštívili Orlické hory. Ubytováni jsme byli v Čenkovicích v rekreačním zařízení Atlas. Celý ski areál Bukové hory byl krásně připraven. Sněhové podmínky byly ideální. Mohli jsme tak volit pro náš výcvik různě obtížné terény a rozličné svahy. Stejně tak si naši zkušení i méně zkušení lyžaři vyzkoušeli různé typy vleků. V horském středisku jsme si mohli vyzkoušet i noční lyžování pod umělým osvětlením. Co se týká lyžování, bylo vše super a my jsme byli nadmíru spokojeni. K horám patří i proměnlivé počasí. Je dobře, že děti zažily i nevyzpytatelné počasí a budou mít k horám potřebný respekt.

Bohužel jsme nebyli moc spokojeni se službami a stravou na hotelu. Pro příště budeme hledat asi jinde.

Doufáme, že i přes různé komplikace se žákům kurz líbil. Někteří se zdokonalili, jiní se naučili základní dovednosti. Načerpali zkušenosti.

Děkuji panu Petzovi, za zdravotní dozor a kolegyním za organizaci kurzu

Těšíme se na příští kurz.

Petr Štraus, Monika Vrbicová a Michaela Skopalová