Sushi

Dnešní přípravu pokrmů si žáci 7. A mohli zpestřit přípravou vlastních receptů. Někteří se vrátili k osvědčeným palačinkám či slaným šátečkům z lístkového těsta, avšak Natálka Toiflová, Adélka Weissová, Adélka Rožnovská. a Valča Boubelíková se pustily neohroženě
do přípravy sushi. Tentokrát nevysvětlovala přípravu pokrmu paní učitelka, naopak se pozorně dívala, aby se něco přiučila.
     Nejdříve bylo třeba uvařit speciální rýži, nakrájet avokádo,okurku, surimi tyčinky a to vše zabalit do mořské řasy. Děvčata k tomu používala ohebné mřížky, aby se všechny ingredience dobře spojily do pevného válečku. Ten se potom krájel na kolečka. Výsledkem bylo krásně barevné sushi, které holky podávaly se sójovou omáčkou.
     I paní učitelka dostala ochutnat a naznala, že sushi zařadí občas do svého jídelníčku. Bylo totiž vynikající!

Veronika Kadlčíková a žáci 7. A