Náš nový kamarád Vernie

Jak jednoduchým a zábavným způsobem pochopit základy robotiky, programování a techniky v hodinách informatiky? Stačí si pořídit úžasnou tvořivou stavebnici LEGO BOOST, která dokáže přivést své modely k životu. Vybrali jsme si z nabídky jeden z 5 modelů, který je v sadě BOOST k dispozici. Sestavili jsme si pohyblivého a mluvícího robota, jehož jméno je VERNIE. Stáhli jsme si potřebnou aplikaci a teď už nás čeká mnoho zábavy! Součástí výbavy je interaktivní motor, senzor barev a vzdálenosti, tak možnosti využití jsou opravdu velké. Robot totiž dokáže neuvěřitelné věci. Umí tančit, mluvit, odpoví na pozdrav, hraje hokej, umí střílet na terč, říká vtipy, otáčí hlavou, vydává různé zvuky a umí dát najevo svou náladu. To vše stačí v tabletu správně naprogramovat. Děti se pustily do programování s velkým zápalem a dokonce dokázaly nastavit vše tak, že VERNIE přivezl paní učitelce a paní asistentce ke stolu výbornou svačinu. A co bylo dobrého? Pizza a čokoládový bonbon. Mňam!

 

Marcela Přibylová, Petra Podsedníková a děti ze 4. C

Zde videa:

https://www.youtube.com/watch?v=hBnv3eeqYfY&t=2s

 

https://www.youtube.com/watch?v=7DDzHBk6E40&t=2s