Školní časopis

5 + 4 na ZŠ Pražská – tak se jmenuje náš časopis. Název vymysleli sami žáci na zasedání parlamentu. Číslo 5 odkazuje na počet ročníků prvního stupně, číslo 4 na počet ročníků na stupni druhém. Poprvé toto periodikum vyšlo 20. prosince 2013. Byl to vánoční dárek pro všechny.

Snaha vydávat nějaké noviny či časopis byla na naší škole již mnohokrát. Paní zástupkyně Marie Hošpesová má ve svém šuplíku schováno několik pokusů různých názvů (Drbník, Šroťák, Blúďo, Školní listy Hrom), které se svými žáky kdysi tvořila. Všechny byly tehdy psané ručně! Pro naši redakci již téměř nepředstavitelné. Dlouhodobě ovšem žádný časopis nevycházel. My jsme se rozhodli vše změnit a zavést novou tradici. Zatím se nám daří.

První číslo našeho měsíčníku vyšlo díky zástupcům školního parlamentu, kteří ve spolupráci se svými spolužáky dodali materiály a spoustu skvělých nápadů. Dnes už máme vlastní redakční tým, ten pokrývá hlavní rubriky časopisu a pravidelně je naplňuje. Scházíme se vždy jednou za měsíc, abychom časopis svázali a předběžně se dohodli na obsahu dalšího vydání. Kromě běžných čísel máme na svém kontě také jeden speciál věnovaný projektovému dni.

Také nový školní rok 2016/2017 přinesl několik novinek do našeho časopisu. Největší změnou bude především redakční rada časopisu – tou bude nově třída 6.C, která své první vydaní představí koncem ledna. Stále zůstane zachován vzhled a některé populární rubriky. Objeví se také rubriky nové, které se doufejme budou také těšit velké oblibě. Budeme také rádi, pokud se na naši redakční radu obrátíte s nápady, co v časopise ještě vylepšit a co nového byste v něm chtěli najít.

Školní rok 2017/2018

Říjnové vydaní