Aktuality

Sportovní dny ředitele školy

| Poslední červnový týden je na naší škole tradičně věnován sportu a ani letos tomu nebylo jinak. Ve dnech 25. – 27. 6. se na školním hřišti opět uskutečnila akce s názvem Sportovní dny ředitele školy. Žáci měli možnost poměřit své síly v různých disciplínách. Utkali se v kopané, vybíjené,... číst dále »

Není vlak jako vlak…

| 27. 6. 2018 jsme se všichni z 1. A, 1. B a 2. B moc těšili. Někteří dokonce ani nemohli dospat. Čekala nás totiž dvouhodinová projížďka vláčkem. Ne všichni tímto netradičním dopravním prostředkem už cestovali. Někteří měli obavu, aby nám vůbec přijel (měl totiž trošku zpoždění), jiní byli na... číst dále »

Postřelená 8. B

| V posledním týdnu školního roku jsme zařídily pro naše vojáky airsoftovou střílečku. Zpočátku se zdálo, že dívčí část třídy nebude tento druh zábavy zajímat, ale řekla bych, že perfektně mířily na terč, vymýšlely strategie a úhybné manévry. Ke konci se nikdo nechtěl vzdát své zbraně a klidně bychom se... číst dále »

Výstava zvířat

| Poslední týden ve škole bývá hektičtější, žáci 2. A a mnoha dalších tříd naší školy si jej zpestřili návštěvou výstavy hospodářských zvířat a domácích mazlíčků.K vidění byly různé druhy zvířat počínaje hady a želvičkami přes slepice, prasátka až po největší zvíře této výstavy, kterým byl poník. Děti si všechno... číst dále »

Popáté a naposledy

| dnes přišli do 5. B rodiče Karolíny Běhalové, aby nám ukázali živočichy, které většinou vídáme pouze ve Zverimexu. Nejde o typické chlupaté domácí mazlíčky, ale o živočichy chované většinou v teráriích. Viděli jsme gekončíka, agamu, chameleona a želvu pardálí. S některými z nich už jsme se dříve setkali, a... číst dále »

Putování 1. A se skřítkem Dobromyslem

| Těšení na prázdniny je veliké, učivo probrané, v lavicích se dětem už moc sedět nechce, a tak si poslední týden ve školním roce snažíme zpestřit různými vycházkami nebo výlety. S nadšením jsme přijali pozvání paní Lazárkové na návštěvu a prohlídku jejich přírodní zahrady se spoustou užitečných rostlin a bylin.... číst dále »

Ahoj 5. A!

| Velkou radost si užili páťaci na pondělním sportovním dnu, kdy získali zaslouženě 1. místo. S velkou chutí se v úterý ráno vydali opět pěšky do Dobšic. Po cestě přírodou jsme relaxovali, zahráli si hry, vyzkoušeli jsme sílu a obratnost, prohlédli jsme si dva bunkry, osvěžili se zmrzlinou.. Milou přítomností... číst dále »

SPANÍ V ŠD

| Poslední červnový víkend již tradičně patří spaní v družině. Sešli jsme se v pátek v pět hodin, ubytovali se a už nás čekala na hřišti jízda zručnosti na koloběžkách a velký dopravní kvíz s maxi tajenkou. Po velkém sportování a přemýšlení jsme se museli posílit. Čekalo nás opékání špekáčků... číst dále »

Mezinárodní folklorní festival Strážnice

| I když by se mohlo zdát, že školní rok v podstatě skončil, pro 5. C právě nastal vrchol jejich několikaleté práce. Už delší dobu se účastní projektu Tady jsme doma, organizovaného Národním ústavem lidové kultury. Hlavním cílem projektu je začlenit regionální tradice lidové kultury zpět do vyučování prvního stupně... číst dále »

Cyklovýlet – 4. B

| Výlet na kole jsme odsouhlasili na první letošní třídní schůzce. Vlastně byl jasný již dávno předtím, datovala bych to dva roky nazpět. Tedy úplně přesně, hned po první cyklovyjížďce (byli jsme druháci) bylo jasné, že se tato akce stane tradicí. S termínem uskutečnění nikdy nespěcháme, víme ale, že půjde... číst dále »