Aktuality

Olympiáda v německém jazyce

| V pondělí 17. 12. 2018 se na naší škole konalo školní olympiády v německém jazyce, kterého se celkem zúčastnilo 11 žáků druhého stupně. Po úspěšném zdolání poslechu a práce s textem si žáci hravě poradili i s konverzací. Rozhodování o vítězi nebylo snadné, žáci předvedli vyrovnané výkony. Výsledky školního... číst dále »

Vánoční Vídeň

| V pátek 14. 12. 2018 se žáci z kroužku německého jazyka a třídy 7. B a 8. C vypravili do Vídně. Nejdříve zdolali vyhlídku Gloriette v zámeckém parku u Schönbrunnu, navštívili zde také vánoční trhy, kde se posilnili dobrotami před další cestou. Poté se vydali do centra. Během procházky po historickém... číst dále »

Česko zpívá koledy 2018

| V letošním roce jsme se již tradičně zapojili do celorepublikové akce Česko zpívá koledy 2018 ve spolupráci s Deníkem.cz. Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Na stovce míst po celé České republice na chvíli lidé zapomněli na stres, shon a zazpívali... číst dále »

Olympiáda z anglického jazyka

| Každý rok touto dobou žáci naší školy měří své znalosti a schopnosti v olympiádě z anglického jazyka. Úroveň byla v tomto roce opět vysoká a žáci si lehce poradili s poslechem i konverzací. Děkujeme žákům za účast, umístěným gratulujeme a přejeme hodně štěstí do okresního kola! Výsledky olympiády: kategorie... číst dále »

A ještě jednou Ježíškova vnoučata , tentokrát ze ŠD

| Vánoce jsou svátky splněných přání, bohužel ne každý má někoho, kdo by mu jeho přání mohl splnit. Proto také vznikl na podzim roku 2016 projekt Ježíškova vnoučata, který se prostřednictvím dobrých lidí snaží vyplnit přání a zpříjemnit vánoční svátky opuštěným a nemocným seniorům. Do projektu se zapojil Český rozhlas... číst dále »

3. B – Ježíškova vnoučata

| Maminka jednoho žáka z naší třídy přišla s nápadem zúčastnit se projektu Českého rozhlasu s názvem „Ježíškova vnoučata“. Úkolem pouze bylo namalovat opuštěným seniorům vánoční přání a následně je poslat, a tak jsme se včera pustili s dětmi do práce a vyrobili jsme přání s andílky. Snad udělají svým... číst dále »

Když vločky tančí

| V neděli 9. 12. jsme se sešli s šikovnými zpěváky naší školy na Masarykově náměstí. Konal se tam Vánoční koncert Luďka Minky, kterého při zpěvu doprovázely děti naší školy. Nacvičili jsme s panem Minkou úplně novou vánoční píseň „Když vločky tančí“ a ještě dalších několik jeho autorských a oblíbených... číst dále »

Advent ve školní družině

| Advent jsme s dětmi zahájili zdobením stromečku na Obrokové ulici, který si můžete během prosince prohlédnout. Ve středu 5. 12. jsme se všichni sešli na školním hřišti u stromečku, který jsme si nazdobili a děti zazpívaly vánoční koledy a přednesly básničky, které si nacvičily se svými vychovatelkami. Ve čtvrtek... číst dále »

Půjdem spolu do Betléma

| V pátek dopoledne jsme se nevydali do Betléma, ale na edukační program do Domu umění. Nejprve jsem si prohlédli unikátní vyřezávané a ručně malované betlémy. Dozvěděli jsme se, z jakých materiálů se betlémy vyráběly a kdo v nich nesměl chybět. Pokochali jsem se pohledem na překrásné historické vánoční dekorace... číst dále »

Pražská voní Vánocemi…..přijďte se podívat, co jsme pro Vás s dětmi připravili !

| Po celý týden téměř ve všech třídách probíhalo vánoční tvoření. Děti společně se svými rodiči vyráběly nádherné vánoční dekorace – stromečky, svícny, ozdoby, řetězy a různé vánoční vazby. V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností pak zase pod vedením našich šikovných učitelek vznikaly krásné vánoční výkresy a přání. A... číst dále »