Aktuality

Hudební výchova v 6. C

| Hudba začíná tam, kde slova končí. Hudební výchova na naší škole se odráží v zájmu žáků o hru na hudební nástroje a zpěv. Vybavenost naší učebny hudební výchovy umožňuje všem zájemcům o zpěv nebo hru na různé hudební nástroje uplatnit své dovednosti a něco nového se naučit. V hodině... číst dále »

Už v tom zase plaveme

| Rok s rokem se sešel a naši druháčci zahájili svůj druhý plavecký výcvik. Pryč jsou slzy, strach a obavy z neznámého. Dokonce zavládlo velké těšení, už se vody nebojíme! Bylo hezké vidět, že se děti v loňském roce něco naučily, přibylo plavců velmi šikovných, i těch, kteří z družstev... číst dále »

Náš malý velký projekt – 5. B

| Tlačíme na pilu. Pokud už nyní je vám s podivem toto slovní spojení se školní výukou, chápu. Jakékoli „tlačení na pilu“ se často nesetkává s účinkem, ve výuce to platí dvojnásob. Zde má mít vše svůj čas… Je ovšem téma, pro které to neplatí. Naopak! Ekologie, zbytečné používání plastů,... číst dále »

Přeborníci v cizích jazycích

| Tento týden se konala okresní kola v jazykových soutěžích. Michal Soviš ze 7. B a Aneta Kauerová z 9. C se vydali poměřit své jazykové znalosti v anglickém jazyka. Oba si vedli výborně a prokázali dovednosti v konverzaci a poslechu. Ve velké konkurenci se Michalu Sovišovi podařilo vybojovat 2.... číst dále »

Divadelní kroužek „Pražáček“

| Jsme skupina nadšených holek a kluků ze 4. B, kteří si prostě rádi na něco hrají. Několik týdnů jsme poctivě studovali scénář pohádky „O perníkové chaloupce, ale trochu jinak“ a ve čtvrtek odpoledne jsme v čítárně odehráli premiéru, na kterou jsme pozvali naše prarodiče, rodiče a sourozence. Chřipka na... číst dále »

Centrum aktivit v 1. C

| Konečně hotovo! V naší nové třídě jsme se již krásně zabydleli. Aby se nám zde líbilo ještě víc, rozhodli jsme se vybudovat si sami CENTRUM AKTIVIT, kde bychom mohli trávit přestávky, volný čas i vyučování. Vlastníma rukama, s kreativitou a zápalem dětí, jsme dnes konečně vše dokončili. Montéři z... číst dále »

Šikovní jogínci

| Každé úterý odpoledne se v čítárně naší školy schází kroužek jogínků. Při cvičení jógy dochází k protažení a následnému uvolnění svalů, a tím se jóga liší od ostatních pohybových aktivit. Při józe dochází i k vnitřnímu prožívání pohybů bez zaměření na vnější výsledek, jako je vítězství, předvádění a předhánění.... číst dále »

Naši mladí florbalisté jsou 2. v okrese!!

| V pondělí 4. 2. 2019 se ve znojemské sportovní hale uskutečnilo finále florbalistů kategorie II. (žáci 4. a 5. tříd). Tohoto finále se zúčastnili vítězové základních skupin: ZŠ a MŠ Pražská, ZŠ Mládeže, ZŠ JUDr. Mareše a ZŠ Prokopa Diviše z Přímětic. Průběh finálového dopoledne byl velmi vyrovnaný a... číst dále »

Děti učí děti (podruhé)

| Od pondělí 28.1. do čtvrtka 31.1. měli malí prvňáčci a čtvrťáci možnost navštívit velké deváťáky v hodině fyziky. Ale nebojte, deváťáci si na ně přichystali mnohem větší zábavu než počítání vzorečků! Jako první na řadu přišel pokus s pevnou, kapalnou a plynnou látkou, kde měly děti hádat v jaké... číst dále »

Radima Čtveráčka baví bavit druhé

| Radim Čtveráček je žák 3. třídy, třetím rokem navštěvuje kroužek pro nadané děti, je velmi šikovný, bystrý a má spoustu nápadů. Naposledy překvapil své spolužáky v kroužku dvěma skvělými prezentacemi, které se týkaly lidského těla, konkrétně lidských orgánů a smyslové soustavy člověka. Prezentace měl připravené tak, aby děti opravdu... číst dále »