Aktuality

Státní symboly

| Žáci si vyzkoušeli práci v malých skupinách. Každá skupinka si vybrala jeden státní symbol. K danému symbolu dostali žáci text,otázky. V textu museli vyhledat všechny důležité informace. Součástí práce bylo i ztvárnění či namalování daného státního symbolu. Vše končilo prezentací u tabule, kde každá skupinka sdělila třídě základní informace... číst dále »

Školní družina v solné jeskyni

| V pátek 19.ledna se děti ze školní družiny vypravily za zdravím. V době nachlazení a chřipek jsme se šli nadýchat slaného vzduchu, který nám pomáhá při těchto chorobách. Krásné prostředí, čistý vzduch i hezká pohádka nám zpříjemnily páteční odpoledne. Příští týden se do solné jeskyně chystají naši třeťáci. Určitě... číst dále »

Záhady lidského těla

| Proč zíváme? Proč pláčeme? Proč nám naskakuje husí kůže? Proč se nám zdají sny? Proč se červenáme? Dokážeme si vysvětlit mnohé ze záhad lidského organizmu? V rámci přírodovědy jsme za několik vyučovacích hodin zpracovali projekt LIDSKÉ TĚLO a ZÁHADY LIDSKÉHO TĚLA. Postupně objevujeme jednotlivé orgánové soustavy a části lidského... číst dále »

Kniha třídy 2. A

| Třídní kniha 2. A není věc neznámá, paní učitelka do ní zapisuje probrané učivo i chybějící žáky, občas se do ní dívá pan ředitel nebo paní zástupkyně, jestli jsou všechny zápisy v pořádku, ale kniha třídy 2. A je něco docela jiného. Psát do ní budou děti, číst si... číst dále »

Zeměpisná olympiáda

| Chlapci a děvčata, 19. prosince se uskutečnilo na naší škole školní kolo zeměpisné olympiády. Této soutěže se zúčastnilo 22 žáků 6. až 9. tříd. Soutěž byla rozdělena do dvou částí. Nejprve žáci pracovali bez atlasu a potom s atlasem. I přes velkou náročnost zadaných úkolů si chlapci a děvčata... číst dále »

Krásný rok 2018!

| „Čas běží rok po roce a už jsou tu zase Vánoce. Je to kapr, ta naše česká tradice…“ Letos se nám inspirací staly písničky, které napsal Jarek Nohavica. Spojením a úpravou dvou písniček „Kapr“ a „Vánoční kapr“ vzniklo videopřání k novému roku. Sami jsme si nakreslili obrázky k animaci,... číst dále »

Vánoční koncert

| Krásná tradice, která by se měla dodržovat a na ZŠ Pražské dodržuje. Tentokrát se Vánoční koncert oděl do poněkud jiného hávu, protože patřil našim nejmenším, a to žákům 1. až 3. tříd. I když malí, přece šikovní. To platilo beze zbytku. Mohli jsme zhlédnout dvanáct jedinečných vystoupení, kterým věnovaly... číst dále »

Těšíme se na Vánoce

| Poslední den, který jsme měli v tomto roce věnovat učení, jsme si s žáky 1. D užili ve vánočním duchu lehce projektově. Ráno jsme ve hvězdné zimní obloze hledali písmenka, která jsme pak přepisovali do ozdob na vánočním stromečku vytvořeném na tabuli. Poté nás čekalo vykrajování pomyslného vánočního cukroví... číst dále »

Zimní výprava – 4. B

| Vycházka v takové zimě? Jasně! Kluci, chce to jen správné boty a oblečení, do termosky čaj, a uvidíte. Taky chuť se nepoddávat žádnému počasí. Dobře míněné rady nikdo nepodcenil, nic nebránilo ve výpravě za pozorováním zimní přírody. Cestu jsme si užívali. Plnění úkolů byla spíše zábava, nikdo ani nezpozoroval,... číst dále »

Vícemistři ze Slovenské

| Ve středu 20.12.2017 se konal již tradiční Vánoční florbalový turnaj mladších žáků. Naši borci si nemohli nechat ujít tuto jedinečnou příležitost, jak ukázat dovednosti získané při pravidelném úterním tréninku. Družstvo ve složení Petr Jaskula, Martin Pujatti, Martin Paseka, Adam Hlobil, Petr Sádlo, Vojtěch Raška, Aleš Skřivan, Denis Sova, Šimon... číst dále »