Aktuality

Sportování s předškoláky

| V rámci prezentace naší školy jsme uskutečnili pro předškoláky z MŠ Pražská 80 ve Znojmě ve dnech 15. a 22. října 2018 ukázkové hodiny tělesné výchovy. A dětí přišlo opravdu hodně. První den nás navštívilo 33 malých sportovců a druhý den asi 30 vyznavačů pohybu. Dětem se u nás líbila samozřejmě... číst dále »

Podzim ve školní družině

| Školní rok má za sebou dva měsíce a my ve školní družině jsme udělali spoustu práce. V říjnu začaly pracovat i družinové kroužky. Výrobky a výkony dětí, nejen s podzimní tématikou, zdobí prostory školní družiny i chodeb. Krásné počasí nám umožnilo trávit spoustu času na školním hřišti, kde jsme... číst dále »

Projektový den v 1. C

| Oslavy 100 let naší republiky jsme zahájili besedou s pracovnicí Jihomoravského muzea. Dětem se líbila a moc za ni děkujeme. I malí prvňáčci už měli mnoho znalostí o republice, volbě prezidenta a o státním znaku. Mnoho dalšího se ještě dozvěděli. Zvolili jsme si také našeho třídního prezidenta, navrhli znak... číst dále »

Anglie 2019

| Informace pro rodiče: Informace pro rodiče Cenová nabídka školního zájezdu Změna anglických bankovek a mincí... číst dále »

Deváťáci v pivovaru

| V tomto týdnu navštívili žáci devátých tříd Znojemský pivovar. Hned po vstupu do pivovaru je přivítala vůně kvasnic a překvapil pohled do kvasných kádí, kde probíhal chemický proces, o kterém jsme si povídali v hodinách chemie. Od pana průvodce se nejprve dozvěděli důležité historické mezníky týkající se jak areálu pivovaru, tak... číst dále »

4. A v terénu

| Naše třída 4. A se vydala získávat nové poznatky z přírodovědy a vlastivědy do terénu. Využili jsme nabídky Jihomoravského muzea ve Znojmě a navštívili jejich edukační program o houbách. Houbaření je zcela jednoznačně pro nás Čechy záliba. Sběr hub nám přináší radost, užitek i zábavu. Má své kouzlo, které... číst dále »

Poděkování Městskému úřadu ve Znojmě

| Chceme touto cestou poděkovat Městskému úřadu ve Znojmě za finanční dotaci 24 000 korun, která nám byla poskytnuta na zakoupení sportovních věcí pro aktivity žáků v době mimo vyučování. Za tuto částku jsme zakoupili devět párů lyžařských bot, které využijeme nejen na našich lyžařských kurzech pro žáky prvního stupně... číst dále »

Notebook 1. C

| Výtvarná výchova, pracovní činnosti, český jazyk a matematika. To vše jsme zvládli v jedné vyučovací hodině a naše třída se během chvilky proměnila v počítačovou učebnu. Na výrobu notebooků jsme se těšili celý týden. Každý žáček má nyní svůj vlastní počítač, který mu bude postupně na monitoru zobrazovat písmenka,... číst dále »

Podzimní ladění

| Podzim nám přináší řadu nevšedních zážitků v podobě barev, vůní a chutí. Někteří lidé podzim milují, jiní vyhledávají sílu letních slunečních paprsků, další část populace se cítí nejlépe na jaře a zbytek vítá s radostí zimu. A jak to máte vy? 4. B má podzim ráda. A tentokrát jsme... číst dále »

Hravý architekt – 5. B

| Včera jsme měli opravdu krásný den. A to bez přehánění a nadsazování. Pro lepší pochopení je třeba se vrátit na samotný začátek, tedy do jara loňského školního roku. Byli jsme čtvrťáci. Na dotaz pana ředitele, nechceme-li se zúčastnit projektu, který se týká výtvarného zpracování architektury kolem nás a který... číst dále »