Aktuality

Den Země v ŠD

| V pátek 20. dubna jsme si oslavili Den Země. Skoro už tradičně jsme se vydali do přírody na pěknou dlouhou procházku. Počasí nám přálo, a tak jsme došli až na Cínovou horu a potom Gránickým údolím až ke „Karkulce“. U Karkulčina domečku jsme si odpočinuli, posvačili a byl čas... číst dále »

Den Země ve školní družině

| Svátek naší planety Země jsme ve školní družině oslavili vycházkou do Gránického údolí. Cestou jsme pozorovali krásy naší Země a upevňovali  si znalosti z přírodovědy. Na děti čekaly stanoviště s různými disciplínami: např. co nepatří do přírody, otázky z ekologie nebo poznávání přírodnin. Krásný  slunečný den jsme zakončili malým občerstvením... číst dále »

Den Země

| Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. My jsme ho oslavili dnes. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady... číst dále »

1. A na návštěvě rodinné farmy v Popicích

| Co může být hezčí pocit pro učitele, než skutečnost, že se děti nemohou dočkat, až ráno vstanou a půjdou do školy? Já si to dnes užila plnými doušky. A nebyla to tak úplně moje zásluha, neboť největší díl patří manželům Venutovým, kteří nás pozvali na svoji rodinnou farmu do... číst dále »

Běh do vrchu

| Běhu do vrchu, který nese název Karolinka kap(ut), se zúčastnili také žáci 2. stupně a to ve velkém počtu. Naši školu reprezentovalo celkem 37 závodníků. V každé kategorii jsme dosáhli početného zastoupení v první desítce výsledkové listiny. Ti nejlepší se probojovali až na stupně vítězů. V kategorii dívek 8.... číst dále »

Souboj čtenářů v 6. A

| Již tradičně se každý rok naše škola účastní soutěže Souboj čtenářů. Jedná se o celorepublikovou soutěž, která má za cíl naučit děti pracovat s textem a vytvářet pozitivní vztah ke čtení. Naši školu v Souboji čtenářů reprezentovala třída 6. A. Každý z žáků obdržel knížku, kterou musel přečíst a... číst dále »

Včelařka ve 2. A a 2. B

| Jaro bezpochyby patří k tomu nejkrásnějšímu ročnímu období. Po dlouhé zimě se vše v přírodě probouzí, stromy se zelenají a kytky kvetou. Nevím jak vy, ale my už se s druháčky těšíme na třešně, meruňky, jablíčka a ostatní ovoce. Kdyby ale nebylo hmyzu, který se díky svým nepříjemným žihadlům... číst dále »

Zebra se za tebe nerozhlédne

| Jaro a krásné počasí je v plném proudu, z hřišť a parků se ozývá dětský smích. Kluci jezdí na kole, běhají za míčem, děvčata hrají na honěnou a tančí v trávě jako víly. V zápalu hry si mnohdy neuvědomují, co všechno je může při troše nepozornosti venku na ulici... číst dále »

Síň slávy ročníkových prací?

| Asi by stálo za to založit na naší škole obdobu kulturních a sportovních síní slávy pro naše ročníkové práce, protože pokud by něco takového existovalo, zcela jistě by se účast v ní po letošních obhajobách ročníkových prací rozšířila. Při pátém ročníku této již tradiční akce osmáckého jara byly k... číst dále »

Karolinka Kap(ut) 

| Dnes 18.4. jsme si užili krásný slunečný den a zúčastnili jsme se 12. ročníku Běhu do vrchu – Karolinka Kap/ut/. Napětí vrcholí a už je odstartováno. Utíkáme do uličky a velkého kopce. Vyběhnout tento kopec je velmi náročné a také konkurence je letos obrovská. Po chvíli čekání už známe... číst dále »