Organizace školního roku 2021/2022

Opatření k zahájení školního roku 2021-2022

Opatření vycházejí ze Souboru doporučení pro školy vydaného MŠMT dne 17.8.2021.

Každá osoba (děti, žáci, studenti, zaměstnanci) je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd.

Ve škole proběhne preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3x po sobě, první test se provede 1. září, u žáků 1. tříd 2. září a dále se testuje v termínech 6. září a 9. září 2021.

Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Pokud se žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví - použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení.

Vyhodnocení testu:

Pokud je výsledek pozitivní, je žák poslán do izolační místnosti. Zákonný zástupce je školou ihned informován o této skutečnosti a je povinen si své dítě ihned vyzvednout. Škola vystaví potvrzení o pozitivním testu a zákonný zástupce bezprostředně informuje svého dětského lékaře.

Pokud je v důsledku mimořádných opatření (například mimořádným opatřením KHS) nebo z důvodu nařízení karantény znemožněna osobní přítomnost ve škole více než poloviny žáků alespoň jedné třídy, přechází nepřítomní žáci na distanční výuku po dobu trvání tohoto stavu.

Obdobně se pak postupuje v případě, kdy žák odmítne jak testování, tak nošení ochranného prostředku. V takovém případě škola nemůže v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví umožnit žákovi osobní přítomnost na vzdělávání. Pokud by škola osobní přítomnost žáka, který odmítá nosit respirátor nebo roušku, přestože podle mimořádné opatření musí, připustila, poruší mimořádné opatření.

V případě, že žák odmítne nosit ochranný prostředek až v průběhu poskytování vzdělávání, škola je povinna takového žáka izolovat od ostatních osob a kontaktovat zákonného zástupce.

Vyzvedávat obědy nemohou žáci v izolaci nebo s nařízenou karanténou, ale ani zákonní zástupci a třetí osoby, pokud jsou v izolaci nebo karanténě.

Žáci, kteří se nepodrobí testování,  jsou povinni při konzumaci stravy a nápojů dodržovat odstup od ostatních osob nejméně 1,5 m.

PaedDr. Pavel Trulík

Informace k zahájení nového školního roku 2021/2022 a testování žáků

1. ročníky

středa 1. 9. 2021