Padá listí ze stromu

Aktuality |

Edukační program, který navštívila třída 4. B v Jihomoravském muzeu.
Možná jste si při procházce přírodou všimli, že už padají listy ze stromů. Jestli jste si melancholicky povzdechli nad koncem léta a pomalým začátkem podzimu, trochu jste se unáhlili. Listí totiž padá z úplně jiných důvodů. My už zásadní důvody známe a dokážeme také vysvětlit, proč je listí na podzim tak krásně barevné.
V muzeu jsme pracovali ve skupinách, kde se každá zabývala jedním listnatým stromem. Přírodovědci zkoumali listy, plody, dřevo, přírodní stanoviště, kde určený strom roste, a také živočichy žijící v okolí. O svých zjištěních si vedli pečlivě poznámky, protože se svými záznamy pak seznamovali ostatní. K dispozici měli rozmanité pomůcky, přírodniny, informační karty, exponáty a mikroskopy. Celým programem nás provázela slečna Šťastná, které velice děkujeme.
Zpáteční cestu jsme využili k návštěvě památek města Znojma, k prohlídce městského úřadu a navzájem se vyzkoušeli, jak naše město známe. Žáci si měli připravit zajímavé otázky, tykající se historie našeho města. Tím jsme krásně zopakovali učivo z vlastivědy.
Chválím za vzorné chování a přípravu vlastivědné části. Den se nám vydařil.
Martina Mahdalová a 4. B