Morava 360 – Můj neuvěřitelný kraj

Aktuality |

„Myslíte si, že znáte svůj kraj? Jste si zcela jistí? Někdy se totiž stačí podívat na notoricky známá místa z jiného úhlu pohledu a najednou vypadají… skutečně neuvěřitelně. Na vlastní oči se můžete přijít přesvědčit na Hvězdárnu a planetárium Brno. Příběhy vepsané do vrásek krajiny vypráví Bolek Polívka, autorem celé koncepce je vizuální kouzelník Pavel Karas.“

Dne 15. 5. 2018 navštívila 5. B a 5. C Hvězdárnu a planetárium Brno. Náš objednaný program měl název Morava 360. Vůbec jsme nevěděli, co pod tímto názvem máme čekat. Dokumentární film o našem kraji nás velmi mile překvapil a určitě předčil všechna naše očekávání. Ocenili jsme, že hvězdárna nekopírovala cizí pořady, ale vsadila na přírodní bohatství našeho kraje a na tvořivost a šikovnost lidí z jihu Moravy. Jejich zásluhou vznikl nenapodobitelný dokument, který v nás zanechal zážitek na dlouhou dobu. Tomu také napomohl Bolek Polívka, který svérázným způsobem celý dokument namluvil.

Děti i dospělí měli možnost proletět se nad úchvatnými přírodními lokalitami, pozvolna padat do propasti Macocha, putovat jeskyněmi Moravského krasu, zavítat z výšky do našeho města Znojma nebo obdivovat krásy noční oblohy z NP Podyjí. Celý dokument nás motivoval nejen k další návštěvě planetária, ale také k výletům na místa, která jsme dnes viděli.

Světlana Bartůňková a Marcela Přibylová