Máme rádi zvířata

Aktuality |

>Mít svého domácího zvířecího mazlíčka je v dnešní době téměř samozřejmostí. Víte, že den 4. 10. patří mezi výjimečné dny? My čtvrťáci, ano. Slaví se totiž Mezinárodní den zvířat. A to na počest úmrtí františkánského mnicha Svatého Františka z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata.
Dnes to bylo bezva. Seznamovali jsme ostatní s našimi zvířecími kamarády. Dovést si je však do školy nepřipadalo v úvahu. Představte si, že by si nás třicet spolužáků přivedlo kočky, psy, křečky, morčata… Dostali jsme tedy za úkol, doma si svého domácího mazlíčka vyfotit, nebo o něm nahrát krátké video. Proto, mít mobilní telefon, bylo povoleno.
Celé dopoledne probíhalo ve zvířecím duchu. Práce s encyklopediemi, čtení příběhů, vyhledávání latinských názvů, tvoření slovních úkolů, prohlížení si fotografií nás velmi bavilo. Nejvíce se nám líbilo vyprávění vtipných historek, jež s našimi zvířecími kamarády zažíváme. Umíme si naslouchat a respektujeme se. Vše jsme pečlivě zaznamenávali do naší zvířecí knížky.
Uvědomujeme si, jak náročné je o zvířátko pečovat, věnovat mu dostatek času, ale zároveň nás přátelství s ním naplňuje a obohacuje.
Děti a paní učitelka ze 4. A