Divadelní kroužek „Pražáček“

Aktuality |

Jsme skupina nadšených holek a kluků ze 4. B, kteří si prostě rádi na něco hrají. Několik týdnů jsme poctivě studovali scénář pohádky „O perníkové chaloupce, ale trochu jinak“ a ve čtvrtek odpoledne jsme v čítárně odehráli premiéru, na kterou jsme pozvali naše prarodiče, rodiče a sourozence. Chřipka na nás útočila ze všech stran, ale my jsme to nevzdali! Skryti za oponou jsme čekali (samozřejmě s menší i větší trémou) na úvodní slova naší režisérky a pak to začalo.
Pohádka, kterou jistě všichni dobře znáte, se nám poněkud změnila. Jeníček je velký milovník zeleniny a ovoce, Karkulka je nejlepší přítelkyně vlka, maminka s tatínkem uzavírají opravdu zajímavé sázky a ve škole se budou děti učit, jak si správně sednout ježibabě na lopatu. Nevěříte, ale ano, je to skutečně tak!
Děkuji hercům za výborný výkon a publiku za skvělou atmosféru, kterou vytvořilo svým smíchem a potleskem.
Těšíme se na další představení, které uskutečníme pro naše spolužáky.

Pražáček a Martina Mahdalová