PROJEKTOVÝ DEN ve třídě 4. A + 4. B

Aktuality |

Projektový den čtvrtých tříd proběhl již 7. června /minulý pátek/ a není náhoda, že zrovna tento den. Právě v tomto období bývá každým rokem otevřen Křížový sklep v Příměticích a památník Prokopa Diviše tamtéž.

Žáci se zde dozvěděli, že Prokop Diviš nebyl pouze vynálezce bleskosvodu, ale i lékař, hudebník a premonstrát žijící v Louckém klášteře.

V Křížovém sklepě jsme obdivovali obrovské tanky na víno, které pojmou až 12 500 l vína. Dozvěděli jsme se, že jedno křídlo sklepa bylo pořízeno za 15 milionů korun a celý sklep má kapacitu přes 1 milion litrů vína.

Obdivovali jsme práci jezuitů, kteří neměli k ruce žádnou těžkou techniku a byli schopni vykopat sklep dlouhý 100 metrů , široký 50 m a vysoký 7 m.

Poučný den jsme zakončili prohlídkou autoservisu jednoho z tatínků žáků čtvrté třídy.