Evropský den jazyků

Již po osmnácté se po celé Evropě slavil, jako každoročně 26. září, Evropský den jazyků. Cílem akce, kterou odstartovala v roce 2001 Rada Evropy společně s Evropskou unií, je propagovat jazykovou pestrost a výuku cizích řečí.

Do letošního ročníku se jako každoročně zapojily i naše děti. V případě šestých a sedmých tříd probíhala výuka v angličtině. V osmých a devátých ročnících si žáci vyzkoušeli němčinu.

K výuce byly využity i nové tablety, což žáky velmi potěšilo, protože rádi používají moderní prostředky. Cílem dětí bylo vytvořit plakát o konkrétní evropské zemi. Školáci obdrželi mapy a obrázky a na jejich základě hledali informace o Polsku, Velké Británii, Švýcarsku, Španělsku, Francii a Německu. Všichni zúčastnění si letošní EDJ velice užili.

Andrea Valová, Erika Konvalinová