Celebrity z 9. A

V pátek 2. 10. měla třída 9. A příležitost učit se chemii netradičním způsobem. Ve vyhrazených dvou hodinách naši školu navštívil výkonný ředitel banky  J&B Ing. Vlastimil Nešetřil, Ph.D, aby si na vlastní kůži zkusil odučit chemii. To vše ve spolupráci se studenty ze Slovenska, autory hry ChemPlay. Na zmíněných autorech je zajímavé, že tuto stolní hru vymysleli již ve svých 14 letech. Hra spočívá v tvoření chemických vzorců na základě posouvání figurky. Pomocí této hry měli žáci příležitost učit se chemii tak trochu jinak. Všichni byli touto hrou naprosto uneseni a rádi by si celou akci zopakovali.

Informace o netradičním pátečním vyučování najdete v nejbližší době na stránkách časopisu Reflex.

Jaroslava Baďurová